این روزها در گوشه و کنارِ وب‌سایت‌های اینترنتی شاهد حضور تصاویر متحرک هستیم. تصاویر متحرک که در دنیای حرفه‌ای با نام گیف (GIF) شناخته می‌شوند از توانایی بالایی برای جذب مخاطب در فضای آنلاین برخوردار هستند.

دلیل این امر نیز روشن و واضح است چرا که تصاویر متحرک دست طراحان را برای طراحی پیامی زیبا و پویا باز می‌گذارند، در نتیجه از این طریق می‌توان توجه کاربر را برای مدت زمان بیشتری جلب کرد.

به همین دلیل بهتر است در محتوایی که برای خبرنامه وب‌سایت تهیه کرده‌اید از تصاویر متحرک با فرمت گیف استفاده کنید. در ادامه با هم به ۹ دلیل برای استفاده از تصاویر گیف در خبرنامه وب‌سایت اشاره خواهیم کرد.

۱. وجود تحرک در تصویر، مخاطب را به خود جلب می‌کند

یک تصویر متحرک می‌تواند راحت‌تر نظر مخاطب را نسبت به تصویر ثابت و بدون حرکت جلب کند

تحقیقات مختلفی ثابت کرده‌اند که ذهن انسان به راحتی جذب تحرک‌های بصری می‌شود. به عبارت دیگر یک تصویر متحرک می‌تواند راحت‌تر نظر مخاطب را نسبت به تصویر ثابت و بدون حرکت جلب کند. این امر باعث شده است به محض اینکه که کاربر خبرنامه شما را دریافت می‌کند با مشاهده تصویر متحرک، توجه وی را جلب کنید. با این حساب احتمال بیشتری وجود دارد که کاربر تمامی متن خبرنامه را تا انتها مطالعه کند.

۲. کاربر تصویر گیف را تا انتها مشاهده می‌کند

همان‌گونه که حتماً می‌دانید تصاویر گیف در بیشتر مواقع کوتاه هستند. در نتیجه کاربران نیز به خلاصه بودن گیف‌ها عادت دارند. با این حساب در حین برخورد با یک تصویر متحرکِ گیف، کاربران از آنجایی که می‌دانند انیمیشن این تصویر سریعاً به اتمام می‌رسد، تمایل بیشتری به مشاهده گیف نسبت به فیلم‌های ویدئویی معمولی از خود نشان می‌دهند. از طرف دیگر تصویر گیف در ذهن نیز ماندگاری بیشتری دارد.

۳. گیف‌ها این روزها بیشتر از آنچه فکرش را کنید محبوبیت دارند

کاربر تصویر گیف را تا انتها مشاهده می‌کند

تصاویر گیف توانسته‌اند در چند سال اخیر محبوبیت زیادی را به‌دست بیاورند و کاربران را عاشق خود کنند. این امر باعث شده است تا گیف‌ها را در محاوره‌ی آنلاین، شبکه‌های اجتماعی و حتی در فضاهای کاری شاهد باشیم.

با این حساب به کمک تصاویر گیف می‌توانید با مخاطبین به زبان خودشان سخن گفته و پیام خود را راحت‌تر به آن‌‌ها منتقل کنید.‌

۴. یک سروگردن از رقبا بالاتر باشید

درست است که در بالا به محبوبیت تصاویر گیف اشاره کردیم، اما باز هم شرکت‌ها و برند‌‌های موفقی را می‌شناسیم که از فایده‌های تصاویر گیف غافل هستند. در نتیجه با کمک تصاویر گیف می‌توانید در این زمینه از رقبا جلوتر باشید.

۵. نمایش محصولات

تصاویر گیف، بستر مناسبی را برای نمایش محصولات مختلف در اختیار شما قرار می‌دهند.

تصاویر گیف، بستر مناسبی را برای نمایش محصولات مختلف در اختیار شما قرار می‌دهند. با این حساب به‌جای اینکه گالری‌ای از تصاویر محصولات ایجاد کنید، کافی است تا این محصولات را در قالب گیف به نظر کاربر برسانید. از تصاویر گیف برای نمایش محصولات و کالاهایی که پیچیدگی‌ بیشتری دارند نیز می‌توان کمک گرفت.

۶. پیش‌نمایشی از ویدئوهای خود را به صورت گیف نشان دهید

جالب است بدانید می‌توان قسمت‌هایی از یک فیلم ویدئویی را به صورت پشت‌سر هم در قالب فرمت گیف تبدیل کرد. این کار باعث می‌شود تا پیش‌نمایشی از ویدئوی شما با فرمت گیف در قالب تصاویر متحرک ایجاد شود. برای انجام این کار نیز نیاز به نرم‌افزار به‌خصوصی نیست و ابزارهای آنلاین خوبی را در این زمینه می‌توان در اینترنت پیدا کرد. از این طریق می‌توانید مخاطبین بیشتری را برای مشاهده کامل ویدئویی که تصاویر آن‌را به صورت گیف در اختیارآن‌‌ها قرار داده‌اید جذب کنید.

۷. بیشتر کلاینت‌های ایمیل از فرمت گیف پشتیبانی می‌کنند

تصاویر گیف در کنار محبوب بودن از عمر زیادی نیز برخوردار هستند و این امر باعث شده است تا بیشتر کلاینت‌های ایمیل نیز میانه خوبی با تصاویر گیف داشته باشند. البته لازم به ذکر است که اَوت‌لوک (OutLook) از تصاویر گیف پشتیبانی نمی‌کند اما خوشبختانه این کلاینت در کشور ما کاربران زیادی ندارد.

به این نکته نیز اشاره کنیم که اَوت‌لوک تصاویر گیف را به صورت کامل نمایش نمی‌دهد اما باز هم کاربر می‌تواند اولین فریم از تصویر گیف را مشاهده کند. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم فریم اول تصویر گیفی که طراحی می‌‌کنید به اندازه‌ای مفهوم و گویا باشد تا در صورت عدم مشاهده در برخی از کلاینت‌ها باز هم بتوانید پیام اصلی خود را در این تصویر به مخاطب انتقال دهید.

۸. از تصاویر گیف برای طراحی دکمه‌های فراخوان استفاده کنید

همان‌گونه که شما بهتر از ما می‌دانید در طراحی دکمه‌‌های فراخوان باید هر چه در چنته دارید را رو کنید تا این دکمه به بهترین شکل ممکن نظر مخاطب را جلب کنید. اینجاست که یکبار دیگر می‌توانید از تصاویر گیف کمک بگیرید، با استفاده از تصاویر متحرک می‌توانید نحوه تعامل کاربر با دکمه فراخوان را به وی منتقل کنید.

۹. پیدا کردن تصاویر گیف و ساختن آن‌ها بسیار ساده است

اگر با گرافیک کامپیوتری آشنا باشید به راحتی می‌توانید تصاویر زیبایی را با فرمت گیف خلق کنید، اگر هم با این کار آشنایی ندارید غمتان نباشد چرا که سرویس‌های آنلاین زیادی را می‌توان برای تصاویر گیف پیدا کرد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم پیش از این تجربه‌ای در استفاده از تصاویر گیف در وب‌سایت خود داشته‌اید، ما و سایر کاربران را در قسمت نظرات از تجربه‌های مفید خود باخبر سازید.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (2 امتیاز, میانگین: 3٫50 از 5)
Loading...
Sarah Baker

محمد سلطانی

به کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکارهای آنلاین علاقمندم و سعی می‌کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حوزه افزایش دهم. در حال حاضر به عنوان مدیر بخش تحقیق و توسعه در شرکت کارآفرینان بلندآوازه مشغول به فعالیت هستم.

ثبت دیدگاه شما

*این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.