تولد رایکا

این مجموعه در سال ۱۳۸۱ با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب کانون آگهی و تبلیغات «رایکا» پا به عرصه تبلیغات گذاشت. طراحی و اجرای انواع تبلیغات چاپی، نشریه‌ها و آگهی‌نامه‌های صنفی و تخصصی، المان‌های حجمی، دکوراسیون‌های اداری و سازه‌های نمایشگاهی را می‌توان به عنوان بخشی از فعالیت‌های رایکا برشمرد.

سرمایه‌گذار و بهره‌‌بردار انحصاری ظرفیت‌های تبلیغاتی سازمان پایانه‎های مسافربری مشهد

در سال ۱۳۸۹، رایکا به عنوان سرمایه‌گذار و بهره‌بردار انحصاری کلیه ظرفیت‌های تبلیغاتی سازمان پایانه‌های مسافربری با شهرداری مشهد وارد مشارکت شد. پایانه مسافربری امام رضا(ع) در مشهد، به عنوان بزرگ‌ترین و پرترددترین پایانه مسافربری کشور (با بیش از ۳۵ میلیون نفر تردد سالیانه) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و همواره توجه بسیاری از متقاضیان تبلیغات را به خود جلب می‌نماید.

ظهور آوازه

در اواخر دهه ۸۰ هجری شمسی، نمایشگرهای شهری که عضو تازه‌وارد رسانه‌های محیطی ایران محسوب می‌شدند، در برخی از شهرها از جمله مشهد (که در این زمینه پیشتاز به حساب می‌آید) به طور محدود و با کیفیتی نه‌چندان مطلوب پدیدار شدند. خیلی زود، نیاز به نمایشگرهای بزرگ و مدرن شهری به عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های بالقوه تبلیغات محیطی شناسایی شد. تاسیس کانون آگهی و تبلیغات آوازه در سال ۱۳۸۹، پاسخی قاطع به این نیاز بود.

بزرگ‌ترین، باکیفیت‌ترین

آوازه که فعالیت خود را به طور حرفه‌ای در زمینه تامین، نصب و بهره‌برداری از نمایشگرهای بزرگ شهری آغاز کرده بود، در نخستین گام، با رونمایی از نمایشگر بزرگ میدان جانباز مشهد، با صفحه نمایشی به بزرگی ۲۰۳ مترمربع و مساحت کلی ۳۱۵ مترمربع که برای اولین بار بر روی نمای ساختمان یک مجتمع تجاری نصب شد، تصویر تازه‌ای از تلفیق نمادهای مدرن شهری و ظرفیت‌های پنهان تبلیغاتی را به نمایش گذاشت. در حال حاضر، این نمایشگر با اختلافی چشمگیر، بزرگ‌ترین و با کیفیت‌ترین نمایشگر شهری کشور می‌باشد.

وقتی کیفیت در صدر اولویت‌ها قرار می‌گیرد

برای تامین این نمایشگر، گروهی از مهندسان خبره آوازه به منظور بازدید از خط تولید قطعات کارخانه‌های خارجی و انجام آزمایش‌های فنی لازم، راهی کشورهای مختلف شدند و تحقیقات خود را به صورت میدانی به انجام رساندند.

یا راهی می‌یابیم یا راهی می‌سازیم

عملیات نصب نمایشگری با این ابعاد بر روی نمای ساختمان مجتمع تجاری پرومای مشهد نیز از پیچیدگی‌ها و مخاطرات ویژه‌ای برخوردار بود.

این تازه آغاز راه بود. سپس، آوازه فعالیت‌های خود را با نصب ۲ نمایشگر در داخل مجتمع تجاری پروما و همچنین ۲ نمایشگر بزرگ دیگر در پایانه مسافربری شهر مشهد ادامه داده و جایگاه خود را به عنوان سرمایه‌گذار و بهره‌بردار انحصاری کل ظرفیت‌های تبلیغاتی هر دو مجموعه تثبیت نمود.

رویکرد محلی، کشوری می‌شود

شمال کشور، محور پرتردد گرگان – کردکوی، مقصد بعدی آوازه بود. این کانون با سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از مجموعا ۱۰ عدد بیلبورد و تابلوی پل‌ عابر پیاده نصب شده در این مسیر، بخشی از رسانه‌های محیطی شمال کشور را نیز به ظرفیت‌های تبلیغاتی خود افزود.

افزودن «ترین»‌ها ادامه دارد

توسعه رسانه‌ها در شهر مشهد همچنان ادامه دارد. تابلوهای پل عابر پیاده بیمارستان رضوی واقع در بزرگراه آسیایی، یکی از این رسانه‌هاست که دارای بزرگ‌ترین عرشه در میان پل‌های عابر پیاده این شهر می‌باشد. این تابلوها، به دلیل قرار گرفتن در مسیر شهرک‌های صنعتی از جمله شهرک‌ صنعتی توس، مورد بازدید بسیاری از صاحبان صنایع و تولیدکنندگان بزرگ کشور قرار می‌گیرد. از طرفی، این رسانه محیطی با پوشش مبدا اصلی ورود و خروج زائران و گردشگران شهر مشهد که از محور شمال تردد می‌کنند، توجه بسیاری از متقاضیان را به خود جلب کرده است.

قرارداد جامع مشارکت در سرمایه‌گذاری و بهره‌‌برداری از کلیه ظرفیت‌های تبلیغاتی باغات آستان قدس رضوی

شرکت تبلیغاتی آوازه که در طی سال‌ها با سرمایه‌گذاری‌های متعدد در شهر مشهد، مشتاقانه درصدد خدمت به میلیون‌ها گردشگر مذهبی و شهروندان شایسته این شهر مقدس بود، در سال ۱۳۹۴، پس از ارزیابی و تایید صلاحیت‌های مالی و عملکردی از سوی سازمان اقتصادی رضوی، توانست با انعقاد قراردادی جامع و بلندمدت با موسسه باغات آستان قدس رضوی، به عنوان سرمایه‌گذار و بهره‌بردار کلیه ظرفیت‌های تبلیغاتی آن مجموعه اعم از بالفعل و بالقوه وارد مشارکتی گران‌قدر با آن نهاد متبرک گردد. این ظرفیت‌ها، تمامی بیلبوردها و نمایشگرهای شهری را که در حال حاضر در باغات آستان قدس رضوی، فعالیت تبلیغاتی دارند و همچنین هر رسانه‌ محیطی را که در زمان حال و آینده، قابل شناسایی، ایجاد و بهره‌‌برداری در باغات آستان قدس (با حدود ۷۰۰ هکتار وسعت و پراکندگی مناسب در سطح شهر مشهد) باشد را در برمی‌گیرد.

نمایشگر میدان فلسطین، دومین نمایشگر بزرگ کشور

آوازه این فرصت کم‌نظیر خدمت‌گذاری را مغتنم شمرد و بلافاصله با تعویض نمایشگر میدان فسلطین مشهد و جانمایی مجدد آن در باغ ملک‌آباد، دومین نمایشگر بزرگ کشور (پس از نمایشگر میدان جانباز) را با پوشش استثنایی بلوار احمدآباد و طراحی فریمی ظریف و چشم‌نواز به بهره‌برداری رساند.

سه‌راه خیام، مصداق موقعیتی استراتژیک

شروع بهره‌برداری از نمایشگر سه‌راه خیام مشهد، پازل رسانه‌های آوازه را در اصلی‌ترین شاهراه این کلان‌شهر تکمیل نمود.

اکران در مسیر آفتاب

محورهای منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده‌اند. با آغاز به کار مجتمع‌های تجاری مجد واقع در بلوار شهید قرنی مشهد و تبدیل این بلوار به یک تقاطع جدید (که مراحل پایانی خود را سپری می‌کند)، این خیابان به زودی چهره جدیدی به خود خواهد گرفت. آوازه طی قراردادی با شرکت توسعه و عمران مجد مشهد، امتیاز سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از ۲ دستگاه نمایشگر شهری ۱۰۰ مترمربعی در دو سوی تقاطع مجد (جهت پوشش مسیرهای رفت و برگشت حرم مطهر) را به دست آورد که نصب و بهره‌برداری از آن‌ها هم‌زمان با بازگشایی تقاطع (چهارراه)، صورت خواهد گرفت. در تصویر زیر می‌توانید مدل سه بعدی جانمایی شده این نمایشگرها را مشاهده نمایید.

برای دسترسی به اطلاعات ده‌ها رسانه محیطی دیگر کانون آوازه بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

تبلیغات اینترنتی؛
ارائه خدمات محلی با استانداردهای جهانی

تیم تحقیق و توسعه آوازه با مشاهده نیازهای جدید متقاضیان تبلیغات و شناسایی ظرفیت‌های نوظهور تبلیغاتی، تصمیم به تشکیل یک تیم تخصصی دیجیتال مارکتینگ نمود و با دعوت از کارشناسان خبره آنلاین مارکتینگ، طراحی و توسعه وب، تحلیل و بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر، تولید محتوا، مدیریت رسانه‌های اجتماعی و …، طراحی سیستم جامع و یکپارچه مدیریت تبلیغات آواره را در دستور کار خود قرار داده که به زودی با ارائه خدمات نوین بسیاری، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

بنیانگذاران آوازه

کانون آگهی و تبلیغات آوازه، یکی از کسب‌وکارهای زیرمجموعه شرکت «کارآفرینان بلندآوازه سرزمین پارس» (سهامی خاص) می‌باشد که فعالیت‌های اقتصادی گوناگونی را به طور متمرکز مدیریت و بهره‌برداری می‌نماید. این شرکت در حال حاضر، رسالت خود را به خدمت گرفتن ظرفیت‌های بالقوه فناوری اطلاعات در جهت بهبود سبک زندگی شهروندان و ترویج فرهنگ توسعه پایدار تعریف نموده است و در این راستا برنامه‌های بسیاری را در دست اجرا دارد.