آشنایی مشتری با شما می‌تواند از طریق تبلیغات آنلاین شروع شده و به خرید آفلاین و حضور فیزیکی در فروشگاه شما منتهی شود. در این مقاله، به مواردی اشاره می‌کنیم که با اعمال آن‌ها روی شیوه تبلیعات آنلاین کسب‌وکار خود، می‌توانید شاهد افزایش فروش آفلاین خود باشید:

  • برای این‌کار باید تبلیغات آنلاین خود را بهینه‌تر کنید، این تبلیغات باید به نوعی در معرض دید افرادی که به دنبال آدرس محل کار شما هستند قرار گیرد.
  • از طرف دیگر باید شانس مشاهده تبلیغات آنلاین توسط افرادی که مد نظر شما هست بیشتر شود.
  • آمار دقیقی از خرید آفلاین مشتریانی که به صورت آنلاین با شما آشنا شده‌اند باید تهیه کنید.
  • کمپین تبلیغاتی خود را به گونه‌ای بهینه‌ کنید که بیشترین بازخورد را در تبلیغات آنلاین و آفلاین داشته باشد.

۱. از افرونه‌‌های مکانی استفاده کنید

تبلیغات خود را با کمک افزونه‌های تشخیص مکان و موقعیت در معرض دید مخاطبین قرار دهید.

عابران‌پیاده را با کمپین‌های خرید جذب خود کنید

این کار باعث می‌شود تا خریداران با استفاده از علامت‌هایی که برای مکان فروشگاه خود به صورت‌ آنلاین مشخص کرده‌اید، راحت‌تر شما را پیدا کنند.

افزونه‌های مکانی به شما کمک می‌کند تا مشتریانی که به مکان فروشگاه شما نزدیک ‌هستند را جذب کنید.

این روش، احتمال نمایش دادن تبلیغات اینترنتی شما به افرادی که نزدیک محل فروشگاه در حال تردد هستند را افزایش می‌دهد و در نتیجه شاهد بالارفتن احتمال خرید این دسته از افراد خواهیم بود.

۲. عابران‌پیاده را با کمپین‌های خرید جذب خود کنید

میزان موجودی کالاهای خود را به صورت آنلاین در معرض دید مشتریانی که نزدیک فروشگاه هستند قرار دهید. از این طریق، مشتریان به بازدید از فروشگاه شما تشویق می‌شوند.

عابران‌پیاده را با کمپین‌های خرید جذب خود کنید

برای این کار پیشنهاد می‌‌کنیم کالاهای موجود را در گروه‌های مختلف و بر اساس کانال‌های فروش تقسیم کنید.

۳. ارزش کامل تبلیغات آنلاین را بررسی کنید

میزان فروش آفلاین محصولات که توسط تبلیغات آنلاین به‌دست آمده است را ارزیابی کنید. این کار به درک کلی از بازخورد تبلیغات آفلاین و آنلاین و شناسایی دقیق‌تر میزان فروش آنلاین یک فروشگاه منجر خواهد شد.

۴. بهینه‌سازی برای انجام تبلیغات همه‌جانبه

کمپین تبلیغاتی خود را برای بازخورد کامل تعاملات آنلاین و آفلاین، بهینه کنید.

با استفاده از اطلاعات به‌دست آمده در اَدوُردز، می‌توانید بودجه‌بندی دقیق‌تری برای تبلیغات آنلاین داشته باشید؛ این کار باعث می‌شود تا با قدرت بیشتری در خصوص افزایش ظرفیت تبلیغات آنلاین و آفلاین مجموعه تصمیم‌گیری کنید.

معرفی یک نمونه موردی

همان‌گونه که در بالا اشاره شد تعامل کاربران با مجموعه شما می‌تواند به صورت آنلاین شروع شده و در قالب آفلاین خاتمه یابد. در ادامه، تاثیر تبلیغات آنلاین را بر فروش آفلاین یک فروشگاه پوشاک بررسی می‌کنیم:

بر اساس تحقیاتی که اخیرا انجام شده است، کارشناسان یاهو با یک فروشگاه بزرگ فروش پوشاک برای بررسی تاثیر تبلیغات در فرآیند فروش این فروشگاه همکاری کردند. این تحقیقات در وسعت بسیار بزرگی انجام شد که در آن از ۳ میلیون کاربر یاهو کمک گرفته شد و به مدت دو هفته به طول انجامید.

در این آزمایش، کاربران به دو گروه تقسیم شدند و برای یک گروه، آگهی‌های تبلیغاتی پوشاک یک برندِ مشخص نمایش داده شد در صورتی که برای گروه دیگر، سایر تبلیغات یاهو به نمایش گذاشته شد. در کمال تعجب مشخص شد که تبلیغات انجام شده توسط یاهو برای این فروشگاه پوشاک باعث شد تا فروش این مجموعه به میزان ۶/۳ درصد افزایش پیدا کند. این میزان چیزی حدود ۳ برابر هزینه تبلیغاتی است که یاهو برای قرار دادن تبلیغات این برند پوشاک در موتور جستجوی خود در نظر گرفته بود.

این برند پوشاک ظاهرا به دنبال راهی برای افزایش فروش بوده است و با این پرسش به یاهو مراجعه می‌‌کند که چگونه می‌‌تواند متوجه شود تبلیغات آنلاین بازخورد مثبتی را در افزایش فروش کلی مجموعه به دنبال داشته است، در صورتی که ۹۰ درصد محصولات از طریق آفلاین به فروش می‌رسند.

محققین این مشکل را با مطابقت دادن سابقه مشتریان بین این برند پوشاک و یاهو بررسی کردند. در این آزمایش، اطلاعات فروش آنلاین و آفلاین برای مشخص کردن میزان خریدِ خریدارانی که تبلیغات آنلاین را مشاهده نکرده‌ بودند با یکدیگر مقایسه شد. در نهایت نیز مشخص شد که ۸۴ درصد از افزایش فروش مربوط به تبلیغاتی بوده است که مشتریان به صورت آنلاین دیده‌اند، اما خرید خود را به صورت آفلاین انجام داده‌اند.

به این ترتیب می‌توان به راحتی نتیجه گرفت که تبلیغات تنها باعث افزایش خرید آنلاین مشتریان نمی‌شود و مشتریان پس از مشاهده آگهی‌های تبلیغاتی آنلاین ممکن است خرید خود را به صورت آفلاین نیز انجام دهند. نتایج این بررسی، چراغِ راه شرکت‌هایی است که شناخت درستی از تاثیر تبلیغات آنلاین و آفلاین بر یکدیگر ندارند.

در نتیجه می‌توان گفت آمار به‌دست آمده در این آزمایش از دقت بسیار بالایی برخوردار است و به مدیران شرکت‌های بزرگ و کوچک اجازه می‌دهد تا در خصوص آگهی‌های آنلاین و آفلاین خود تصمیم دقیق‌تری اتخاذ کنند.

از طرف دیگر همان‌گونه که اشاره شد، جامعه آماری در این آزمایش انجام شده نیز چیزی حدود ۳ میلیون کاربر بوده است و این امر، باعث جامع بودن نتایج این آزمایش شده است.

به این ترتیب، مدیران با در نظر داشتن اثربخشی بالای تبلیغات آنلاین با خیال راحت می‌توانند کمپین تبلیغاتی آنلاین خود را راه اندازی کرده و در کنار افزایش فروش آنلاین، شاهد افزایش فروش آفلاین محصولات نیز باشند.

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
Sarah Baker

محمد سلطانی

به کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکارهای آنلاین علاقمندم و سعی می‌کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حوزه افزایش دهم. در حال حاضر به عنوان مدیر بخش تحقیق و توسعه در شرکت کارآفرینان بلندآوازه مشغول به فعالیت هستم.

ثبت دیدگاه شما

*این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.