صنعت تبلیغات و بازاریابی به خوبی توانسته است اثربخشی خود را در فروش محصولات و معرفی برند‌ها ثابت کند. این امر باعث شده تا شاهد شیوه‌ها و ترفند‌های مختلف تبلیغاتی باشیم که به کار گرفتن هر کدام از آنها نیازمند دانش و پیش‌زمینه خاص خود است. یکی از این روش‌ها که این روزها تاثیرپذیری بالای خود را ثابت کرده است، استفاده از چهره‌های سرشناس و محبوب مردم است. به همین منظور، در این مطلب به ترفند‌هایی اشاره خواهیم کرد که بهتر است در فرآیند بازاریابی به کمک چهره‌‌های سرشناس، آن‌ها را در نظر داشته باشید.

۱. مواظب پیام‌هایی که چهره‌های سرشناس برای برند شما منتشر می‌کنند، باشید

برندها در بازاریابی تاثیرگذار با کمک افراد سرشناس، باید حواسشان به مطالبی که چهره‌های سرشناس از جانب آنها منتشر می‌کنند، باشد.

از طرف دیگر، بیشتر شرکت‌های تبلیغاتی بر این باور هستند که اگر قید نشود محتوای منتشر شده توسط چهره‌های سرشناس اسپانسر تبلیغاتی داشته، این محتوا اثر تبلیغاتی بیشتری دارد و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد؛ اما همان‌گونه که اشاره شد باید بر روی محتوایی که چهره‌‌های سرشناس در خصوص تبلیغ یک برند منتشر می‌کنند، نظارت کاملی وجود داشته باشد.

۲. از اهمیت چهره‌های نیمه‌سرشناس غافل نشوید

بدون شک، حضور یک چهره سرشناس که طرفداران زیادی دارد اهرم بسیار خوبی در تبلیغات خواهد بود، اما جالب است بدانید گاهی اوقات چهره‌های نیمه سرشناس با طرفدارانی بین ۱۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ یک برند، موفق‌تر عمل می‌کنند.

این روزها در تبلیغات به اندازه‌ای از چهره‌های فوق‌‌سرشناس استفاده می‌شود که ممکن است حضور یک چهره نیمه‌سرشناس در تبلیغات، مخاطب بیشتری را جذب کند.

دلیل این امر را می‌توان آگاهی و هوش مخاطبان دانست. کاملا مشخص است زمانی که یک چهره فوق‌سرشناس از یک محصول یا برند سخن به میان می‌آورد، این صحبت رنگ و بوی تبلیغ می‌دهد و مخاطب متوجه این منظور می‌شود؛ در حالی‌که اگر یک فرد نیمه‌سرشناس از یک محصول یا برند صحبت کند، این صحبت‌ها کمتر رنگ تبلیغ به خود می‌گیرند و باورپذیر‌تر نشان می‌‌دهد.

۳. از چهره‌ها‌ی سرشناس اینستاگرام استفاده کنید

بدون شک تاکنون شما هم متوجه اهمیت اینستاگرام در بین سایر شبکه‌های اجتماعی شده‌اید. جالب است بدانید در آذرماه ۱۳۹۵ یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا از ۲۶۸ چهره سرشناس در خصوص آینده تاثیرپذیرترین شبکه اجتماعی برای حضور چهره‌های سرشناس سوال شد. بیشتر این افراد، اینستاگرام را مهم‌ترین شبکه اجتماعی برای حضور چهره‌های سرشناس ذکر کردند. از طرف دیگر، برندها نیز اینستاگرام را اولین انتخاب برای تبلیغات اینترنتی در بین سایر شبکه‌های اجتماعی می‌دانند. اینستاگرام کاربران زیادی دارد و به راحتی می‌توان افراد سرشناس را در این شبکه اجتماعی شناخت.

۴. استفاده از ویدئو به پیام شما روح بیشتری می‌دهد

در خصوص نوع تبلیغات با استفاده از چهره‌های سرشناس نمی‌توان نسخه واحدی پیچید، اما این روزها شاهد هستیم که برندها و افراد سرشناس، تمایل بیشتری به انتشار تبلیغات و پیام‌های ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دارند؛ این امر باعث می‌شود احساس باورپذیری بیشتری به مخاطب منتقل شود.

محتوای ایجاد شده توسط چهره‌های سرشناس باید بیانگر علاقه و اشتیاق آنها به محصول یا برندی باشد که از آن تبلیغ می‌شود. این‌جاست که استفاده از ویدئو برای این‌گونه تبلیغات، انتخاب بسیار مناسبی به‌نظر می‌رسد. این امر باعث شده است تا چهره‌های سرشناس نیز توجه بیشتری به ایجاد و انتشار محتوای ویدئویی داشته باشند.

۵. برای ایجاد محتوای تاثیرگذار به کمک چهره‌های سرشناس، باید دل‌ به دریا بزنید

در خصوص محتوای ایجاد شده برای بازاریابی موثر از طریق افراد سرشناس، وسواس زیادی به‌خرج ندهید. پیشنهاد می‌کنیم دل به دریا بزنید و فرآیند تولید محتوا را به افراد سرشناسی که قرار است برای شما تبلیغ کنند بسپارید. در بیشتر مواقع شاهد هستیم که مسئول تبلیغات، با توجه زیاد به جزئیات، در کار تولید محتوا توسط چهره‌های سرشناس اختلال ایجاد می‌کند.

این امر باعث می‌شود تا ویدئو یا محتوای ایجاد شده، روح اصلی خود را از دست بدهد و بیشتر حالت پیام تبلیغاتی به خود بگیرد. فراموش نکنید، یکی از رموز موفقیت در تبلیغات اثربخش، سپردن اختیار کامل در فرآیند تولید محتوا به افراد سرشناس است. چرا که هدف اصلی، ایجاد محتوایی است که رنگ و بوی تبلیغاتی ندهد و طبیعی به‌نظر برسد.

Sarah Baker

محمد سلطانی

به کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکارهای آنلاین علاقمندم و سعی می‌کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حوزه افزایش دهم. در حال حاضر به عنوان مدیر بخش تحقیق و توسعه در شرکت کارآفرینان بلندآوازه مشغول به فعالیت هستم.

ثبت دیدگاه شما

*این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.